Otīlija Riekstiņa

16.08.1879 – nav zināms

Otīlija Riekstiņa (1897–?) - sabiedriska darbiniece, politiķe. Lasījusi priekšlasījumus par sabiedriski zinātniskiem un atturības jautājumiem.

Dzimšanas laiks/vieta

16.08.1879
Rīga

Profesionālā darbība



Sabiedriski politiskā darbība
Ievēlēta Rīgas domē. Darbojās Latvju demokrātu savienībā, bija tās Centrālās komitejas locekle. Kandidēja Satversmes sapulces vēlēšanās (1920) un Rīgas domes vēlēšanās (1925. gadā no Saimnieciski kulturālās apvienības kandidātu saraksta).

Citātu galerija

“[L]aikā starp 1907. un 1914. g. nolasījusi visā Latvijā kādas 500 lekcijas par atturību un sieviešu jautājumu. Šai laikā ar viņu kā lektori popularitātes ziņā varēja sacensties tikai vēl Augusts Deglavs.”


Skat.: Sabiedriskas darbinieces 25 gadu jubileja [Otīlija Riekstiņa]. Latvis, 09.12.1932., 4. lpp.

Darbavieta

1899
Pēc vidusskolas beigšanas (ap 1899. gadu) vienu gadu strādāja par mājskolotāju.

1910–1917
Donas Agrārā banka
Tartu
1910: grāmatvede1910-1915: nodaļas vadītāja 1915-1917: nodaļas vadītāja un virsgrāmatvede

1917–1917
Rīgas guberņas Renteja
Tartu
Zemes nodokļa nodaļas darbiniece.Tekošu rēķinu nodaļas vadītāja.

1917–03.3.1918
Tērbatas Renteja
Tartu
Ienākumu nodokļa nodaļas vadītāja

11.12.1918–03.1.1919
Latvijas Pagaidu valdības Finansu ministrija
Rīga
Sevišķu uzdevumu ierēdne Latvijas Neatkarības %% Aizņēmumu realizācijas komisijā.

03.01.1919–21.5.1919
Latvijas PSR Finansu tautas komisariāts
Rīga
Tautas Bankas nodaļas pārvaldniece piecām likvidējamām apakšnodaļām.

01.07.1919–01.4.1921
Latvijas Republikas Finanšu ministrija
Rīga
01.07.1919.: Kredīta departamenta I. šķiras grāmatvede01.08.1919.: Aizņēmumu realizācijas nodaļas vecākā sevišķu uzdevumu ierēdne.01.12.1919.: Valsts aizņēmumu nodaļas priekšnieka palīdze.23.08.1920.: Aizņēmumu nodaļas priekšnieka pienākumu izpildītāja.01.04.1921.: atbrīvota no amata "ierēdņu skaita samazināšanas nolūkā".

01.1920–3.1922
Rīgas dome
Rīga
deputāte-domniece.

1921–1943
Rīgas pilsētas Aizgādības pārvalde
Rīga
Dažādos amatos:1925: Rīgas pilsētas domes Žūpības apkarošanas komisijas kuratore.1927: Sociālās apgādības nodaļas pārziņa palīgs.Ap 1931-1934: Nespējnieku patversmes pārzine Rīgā Torņakalnā, Ģimnastikas
ielā 1.Pirms 1935-1943 Nespējnieku patversmes pārzine, Rīgā, Telts ielā 1.

Izglītība

1906
Grāmatvedības un stenogrāfijas kursi
Sanktpēterburga
Beigusi kursus 1906. gadā.

Dalība organizācijās

1906–1914
Rīgas latviešu atturības biedrība "Auseklis"
Rīga
1906: galvenā kasiere1907-1914: padomes, vēlāk - valdes locekle.

1906–1908
Atturības biedrība "Rīts"
Rīga
Otrā priekšniece.

1908–5.1909
Pirmā Baltijas sieviešu savienība
Rīga
Dibinātāja un vadītāja.

1918
Tērbatas latviešu tautas klubs
Tartu
Izglītības komisijas priekšniece. Vadīja pilsētas deputātu vēlēšanu kampaņas laikā latviešu masu sapulces.

1920
Latvju demokrātu savienība
Deputāta kandidāte Satversmes sapulces vēlēšanās

1921
Latvijas Pretalkohola biedrība
Rīga
Biedrības valdes sekretāre.

1923
Sieviešu atturības biedrība "Baltā Lenta"
Rīga
Valdes locekle1923-1925: priekšniece

1923
Centrālā pretalkohola biedrība
Rīga
Viena no dibinātājām.

1924–1940
Latvijas Sieviešu palīdzības korpuss
Rīga
Valdes locekle

1929
Rīga
Latvijas Sieviešu palīdzības korpusa pārstāve padomē.

1934–1940
Latvijas sievietes darba tiesību aizsardzības biedrība "Open Door"
Rīga
Valdes locekle.

Dzīvesvieta

1925
Rīga
Dzīvoja Blaumaņa ielā 27, dz. 12.