Studenšu korporācija "Imeria"

6 bildes


Vēsture

1924. gada 19. novembrī divpadsmit Latvijas Universitātes studentes dibināja studenšu korporāciju "Imeria".

1940. gada 13. jūlijā korporācija tika slēgta padomju okupācijas dēļ.

1952. gadā Ņujorkā tika atjaunota korporācijas "Imeria" darbība ārpus Latvijas, veidojot kopas Amerikas Savienotajās Valstīs. Citas kopas atradās Kanādā, Austrālijā, Anglijā, Venecuēlā, Vācijā un Zviedrijā.

1953. gadā Ņujorkā korporācija uzņēma pirmās biedres ārpus Latvijas.

1990. gada 12. aprīlī tika atjaunota korporācijas darbība Latvijā.

2015. gadā korporācija sāka organizēt "Sportisko izaicinājumu" visu studentu un studenšu korporāciju biedriem.Dibinātājas

Korporāciju dibināja Vanda Emīlija Gūtiņa Aizkraukle-Ozols, Vera Dālberga (Ceimere), Irma Jansone Jegere Dālberga, Veronika Embrika-Ullis, Anna Kalniņa, Milda Kalniņa-Veisa, Margrieta Krimberga-Brūvele, Marija Ķurzena-Ozola, Olga Ozoliņa Erleina Spring, Olga Roze Vanaga Kupče, Ingeborga Veinberga un Erna Vilde.Darbības joma, principi, izpausmes

Studenšu korporācijas "Imeria" mērķis ir apvienot mūža draudzībā un tradīcijās dažādu paaudžu bijušās un esošās studentes, kā arī veicināt un sniegt atbalstu imeriešu personības izaugsmei, mūžizglītībai, sasniegumiem darbā un zinātnē, tādējādi ar izcilām personībām stiprinot Latvijas valsti.

Korporācijas krāsas ir brūns, zils un zelts. Brūnā krāsa simbolizē tēvzemes mīlestību, zilā – izglītību un zinātni, bet zelts – sievietes pienākuma apziņu.

Korporācijas devīzes ir "Tautietei – zinātnei" un "Viena par visām un visas par vienu".Citātu galerija

"Imerias nosaukumu dibinātājas saistīja ar Imeras (tagad Jumaras) upi, kas ar saviem dzidriem ūdeņiem ietek Gaujā. Tā it kā nekad neaizsalst. Tā arī korporācijas Imerias darbība, caur dienām baltām un nebaltām nav nekad apstājusies plūst. Imerias dibinātājas nosprauda tās mērķus un ideālus, kuri ir vēl tik pat aktuāli šodien kā pirms 85 gadiem. Tie ir izteikti Imerias krāsās – brūns, zils un zelts un devīzēs – "Tautietei, zinātnei" un "Viena par visām, visas par vienu".
Brūnā krāsa liecina par latvju tautas mīlestību un uzticību savai zemei. Zilā krāsa atgādina mums vienmēr sniegties pēc augstākas izglītības. Zelta krāsa atstaro sievietes cieņu un pienākumu apziņu pret savu ģimeni, draugiem, sabiedrību un tautu."
Elita Pētersone. Solījums tautai un zinātnei. Latvija Amerikā, Nr. 51-52, 26.12.2009.Informācija

imeria.lv