Monika Žubīte

3 bildes

23.03.1900 – nav zināms

Monika Žubīte (1900–?) – sabiedriskā darbiniece. Latvju sieviešu nacionālās līgas preses sekcijas darbiniece. Sieviešu atturības biedrības "Baltā lenta" valdes locekle 1920. gados.

Dzimšanas laiks/vieta

23.03.1900
Rīga

Citātu galerija

"(..) latvietes garīgā darba sasniegumu vākšanas centrāle ir Latv. sieviešu nāc. līga. Tās preses sekcijas darbinieces Monikas Žubītes vadībā jau gadiem ilgi veikušas rūpīgu darbu, lai latviešu kultūras darbinieču rakstus saglabātu nākamām paaudzēm."

Jaunākās Ziņas, Nr. 84, 16.04.1937.


"Uz maniem jautājumiem, kas viņu pamudinājis vākt latvju sievietes gara darbu – izgriezumus no laikrakstiem un žurnāliem – Žubītes kundze atceras šī darba vēsturi, kura sākusies pirms 16 gadiem. Latvju rakstnieces Ivandes Kaijas dziļi patriotiskie un tēvzemes mīlestības apgarotie raksti laikrakstā "Latvijas Sargs" 1920. g. lika ikvienai īstai latvju sirdij straujāk pukstēt un sajūsmā radās doma šos rakstus savākt vienkopus un uzglabāt, jo bija liels prieks par tādiem sievietes ievadrakstiem. Ivandes Kaijas rakstiem sekoja citi latvju sievietes raksti avīžniecībā. Tā lēnām un pakāpeniski auga un veidojās latvju sievietes gara darbu krātuve. Laikā, kad laikrakstu un žurnālu skaits vai ar katru dienu palielinājās, sieviešu rakstu vākšana vienai man vairs nebija pa spēkam, kādēļ pārcēlu šo uzsākto darbu uz Latvju Sieviešu Nacionālās Līgas preses sekciju, kur atradu čaklas un idejiskas līdzstrādnieces šim darbam."

Paula Tilts. Monika Žubīte par savu darbu. Sievietes Pasaule, Nr. 11, 01.06.1937.