Studenšu korporācija "Selga"

5 bildes


Vēsture

1927. gada 17. februārī deviņpadsmit Latvijas Universitātes studentes dibināja studenšu korporāciju "Selga".

1928. gadā "Selgu" uzņēma Studenšu Prezidiju Konventā.

1940. gadā padomju okupācijas dēļ korporācijas darbība tika apturēta.

1952. gadā "Selgas" darbību atjaunoja ārpus Latvijas, veidojot kopas Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV), Kanādā, Austrālijā un Zviedrijā.

1955. gadā tika uzņemtas pirmās korporācijas biedres ārpus Latvijas.

1990. gada 13. aprīlī korporācija "Selga" atjaunoja darbību Latvijā.Dibinātājas

Korporāciju dibināja Anna Ābola Čakanovska, Marta Ābole-Fridrichsone, Antonija Apine-Bērziņa, Emma Damberga, Alvīne Enoka Muzikante, Alīda Graudule, Austra Jurkovska-Cīce, Hermīne Kaužēna, Alma Legzdiņa Kornete, Alise Malkolme-Niedra, Erna Priede-Jansone, Olga Priede-Ābola, Olga Punga, Marta Rullīte, Irma Stunda-Slokenberga, Marta Šķiņķe, Mērija Ulme-Zariņa, Alma Ventere-Millere un Flora Zariņa-Austruma.Darbības joma, principi, izpausmes

Studenšu korporācijas "Selga" mērķis ir stiprināt savās loceklēs mīlestību uz savu tautu un tēvzemi, veicināt jaunatnes audzināšanu savas tautas tradīciju un darba tikuma garā, rūpēties par tīras latviešu valodas saglabāšanu, izkopt godīguma, taisnīguma un pienākuma apziņu, veicināt interesi par zinātni, kultūru un mākslu, kā arī veidot vienotību un savstarpēju draudzību.

Korporācijas nosaukuma iedvesma rodama Viļa Plūdoņa "Selgā". Tur (pēc prof. E. Bleses skaidrojuma) vārds "selga" nozīmē drošāko vietu jūrā, kur zvejnieki meklē patvērumu vētras laikā.

"Selgas" krāsas ir dzeltens, zils un pelēks. Dzeltenā krāsa simbolizē saulaini apgarotas dzīves un darba prieku, zilā – plašumu, tāles un zinātni, savukārt sudraba – pelēko ikdienu, kas jāvērš sudrabā.

Par korporācijas devīzi izvēlēta "Veido sevi!", kas 1937. gadā papildināta ar vārdiem "tēvijai, darbam, dailei, zinātnei".Informācija

selga.lv