Emma Putniņa

1888 – nav zināms

Emma Emīlija Putniņa bija viena no sabiedriski aktīvākajām sievietēm strapkaru Liepājā. Viņa bija Latvju Sieviešu apvienības (LSA) Liepājas sieviešu labklājības veicināšanas komisijas (LSA LSLVK) ilggadīgā priekšstāve, uzņemoties daudzas komisijas aktivitātes, ne vienmēr konsultējoties ar Centrālo valdi Rīgā. Pēc LSA likvidācijas aktīvi darbojās Kurzemes sieviešu apvienībā un citās biedrībās, interesējās arī par dzīvnieku aizsardzību, ka arī kandidēja Liepājas domes vēlēšanās 1931. gadā no Saraksta Nr. 18. - Liepājas Sieviešu Saraksts.

Birth time/place

1888

Personal information

Dzimusi Jāņa ģimenē

Professional activity

Paralēli darbam LSA LSLVK viņa darbojās daudz dažādās biedrībās,
organizēja dažādus pasākumus Liepājā, pat pati dibināja jaunas sieviešu
organizācijas pilsētā. Paralēli arī vadījsi mājrurības un tautas deju
kursus. Piemēram, 1935. gadā E. Putniņas vadībā tika organizēta t.s. SieviešuDraudzības diena Labklājības dienas ietvaros, kurā tika sasauktas vairākas sieviešu organizācijas, apdāvināti bērni, ka arī ziedots pabalsts 15 bērnu ģimenei Ilzei un Jānim Škilām no Klapanciema.
Liepājas LSA nodaļu likvidēja kopā ar LSA, proti, 1937. g. 27. aprīlī, un lielākajai daļai biedreņu nācās pāriet Kurzemes Sieviešu apvienībā (KAS). Emma Putniņa turpināja organizēt un darboties dažādās citās biedrībās, savukārt, Padomju posmā, visticamāk, vadīja deju kolektīvus un nodzīvoja pāri 80 gadu vecumam, arī bijusi apbalvota.

Quotes

1931. gadā kopējā Latvju Sieviešu apvienības (LSA) Liepājas sieviešu labklājības veicināšanas komisijas (LSA LSLVK) valdes sēdē norādīja, lai E. Putniņa “neuzņemtos un nevestu viena pate biedrības darbu biedrības labā”, neinformējot CV. (LVVA 1900. f., 1.apr., 5. l., 37. lp.).
1937. g. 21. janvārī Liepājas prefektūra norādīja, ka E. Putniņa “visās biedrības lietās ir rīkojusies patstāvīgi” un viņai pārmeta, savākto līdzekļu (trūcīgo bērnu pabalstīšanai) nefiksēšanu kases grāmatā (LVVA 3724 f., 1. apr., 10367.l., 34. lp.).

Occupations

Name at birth

Sālava

Pseudonym

Emmi

Additional names

Emīlija

Working place