Emma Platace

2 bildes

30.11.1888 – nav zināms

Emma Platace (1888–?) – tulkotāja, literāte, sabiedriskā darbiniece. Strādājusi Anša Gulbja apgādā par sekretāri. Kandidējusi pirmajās parlamenta vēlēšanās Latvijas Republikā, vēlāk arī Rīgas domes vēlēšanās. 1923. gadā izdots viņas tulkotais F. Dostojevska stāstu krājums "Saimniece un citi stāsti" (A. Gulbja apgāds). 20. gadsimta 20. gados nedaudzi viņas dzejoļi, tēlojumi un aforismi publicēti tādos periodiskajos izdevumos kā "Latvija", "Latvis" u.c.

Birth time/place

30.11.1888
Raunas pagasts

Professional activity

CITTAUTU AUTORU DARBU TULKOJUMI1923: F. Dostojevskis "Saimniece un citi stāsti" (A. Gulbis, Universālā bibliotēka, Nr. 254/255)

Quotes

PAR EMMU PLATACI
"Un es jau biju pie tā nama Barona ielā, kur otrā stāvā Anša Gulbja apgāds un tolaik vienīgā literatūras mēnešraksta Rituma redakcija. Uzkāpšu, apjautāšos, kas būs Rituma nākamā burtnīcā. Gulbja apgāda priekštelpā blondā, runīgā sekretāre Emma Platace ziņoja: pats kungs esot pavisam nelādā omā, Rituma redaktors Rozītis gan šodien tīri lādzīgs. [..]"Pēteris Ērmanis. Kā sapnī. Latvija, Nr. 81, 21.10.1950.
PAR F. DOSTOJEVSKA STĀSTU KRĀJUMA TULKOJUMU"Emma Platace ar Dostojevska tulkošanu ir uzņēmusies visgrūtāko, bet arī visinteresantāko darbu. Tikai nesaprotami, kamdēļ E. Platace izvēlējusies taisni "Saimniece", vienu no Dostojevska vākājiem darbiem. Un tai pašā sējumā atrodams tāds jauks stāsts kā "Неточка Незванова". Bet arī Dostojevska vājākos darbos daudz interesantu psicholoģisku materialu. "Saimniece" krievu valodā lasās grūti, latviešu – vēl grūtāki."Zenta Mauriņa. Gulbja Univerzālās Bibliotēkas jaunākie tulkojumi. Latvju Grāmata, Nr. 1, 01.01.1924, 54. lpp.

Affinities

Working place

A. Gulbja apgāds
Krišjāņa Barona iela 14, Rīga
Strādājusi A. Gulbja apgādā par sekretāri.

Education

1911
Annas Ķeniņas meiteņu ģimnāzija
Tērbatas iela 15/17, Rīga

Participation in organisations

1920
Latvju demokrātu savienība
Rīga
Deputāta kandidāte Satversmes sapulces vēlēšanās.

1922
Rīga
Kandidēja Rīgas domes vēlēšanās no Saimnieciski kulturālās apvienības saraksta.

1925
Latvju sieviešu nacionālā līga
Rīga

1925
Rīga
Kandidēja Rīgas domes vēlēšanās no Progresīvo pilsoņu apvienības saraksta.