Alīda Aizupe

01.02.1864 – nav zināms

Alīda Aizupe (1864–?) – literāte. Piedalījusies Rīgas Latviešu teātra izrādēs ar skatuves vārdu Zeltiņa. Tulkojusi no krievu valodas.

Birth time/place

01.02.1864
Pociems
Dzimusi Pociema "Ābelēs".

Personal information

19. gadsimta 80. gadu sākums: kopā ar vēlāko dzīvesbiedru Kārli Aizupu (pseidonīms Baltkalns) piedalījusies Rīgas Latviešu teātra izrādēs.Precējusies ar Kārli Aizupu – narodņiciska rakstura organizācijas vadītāju.1882: pārcēlusies uz Pēterburgu, kur Kārlis Aizups iestājies policijas dienestā.Par tālāko dzīves posmu ziņu trūkst.

Professional activity

TULKOJUMI1885: pirmā iespiestā ĻevaTolstoja darba tulkojuma autore – stāsts "Trīs miršanas" (Trīs nāves ) žurnālā "Rota", Nr. 42.1885: J. Kraševska stāsts "Brāļi Ramulta".
1886: M. Saltikova-Ščedrina "Stāsti un pasaciņās".

Quotes

"Āronu Matīss, domājams, savam Latviešu tulkotās beletristikas rādītājam lūdzis A. Aizupei biogrāfiskas ziņas. Misiņa bibliotēkas Rokrakstu un reto grāmatu nodaļā saglabājusies atbilde 1891. gada 24. janv. (pēc vecā stila) no Pēterburgas ir visai lakoniska – dzimšanas vieta un laiks, tulkotās grāmatas un paškritisks vērtējums: "Ka šie niecīgie mēģinājumi nedod man tiesību saukties par literāriski izglītotu, no sevis saprotams, un tamdēļ nevaru pieņemt to godu tikt uzņemtai cien. latviešu leksikonā." Kur un kad mirusi? Kur apbedīta? Vai vēl ko paveikusi literatūras laukā?"Jānis Zālītis. Datu banka "Literāti" meklē. Literatūra un Māksla, Nr. 38 (09.10.1992)

Occupations

Name at birth

Alīda Tentere

Working place

Rīgas Latviešu teātris
Merķeļa iela 13, Rīga
Piedalījusies Rīgas Latviešu teātra izrādēs ar skatuves vārdu Zeltiņa. 

Residence

1882
Sanktpēterburga
1882. gadā pārcēlusies uz Pēterburgu, kur Kārlis Aizups iestājies policijas dienestā.